JennPro
CZ

Blog

DÁLE
Vizuální identitu nikdy nesmažete, pouze změníte
22. 01. 2021  |  Design

Vizuální identitu nikdy nesmažete, pouze změníte

Každá firma má svou vizuální identitu – i když ji úplně zanedbává. Obaly, letáky, webové stránky, vývěsní tabule i oblečení zaměstnanců – pokud vypadají nevzhledně a nejednotně, máte zkrátka nevzhlednou a nejednotnou vizuální identitu… A naopak! Pochopte, jak pracuje lidský mozek, a uvidíte, že profesionální vizuální identita znásobí váš úspěch. 

Využijte „slabin“ lidského mozku

Lidský mozek je neuvěřitelně dokonalým biologickým strojem a sám o sobě pracuje velmi efektivně – laicky řečeno: hodně se šetří. Mozku se ze své podstaty nechce „makat“ stále naplno. Ví moc dobře, že každou chvíli musí vyhodnocovat stovky nových vjemů. A proto rád ušetří drahocennou energii tím, že když vidí nějaký „útvar“ opakovaně, a tento útvar navíc opakovaně vyřeší nějaký problém, přikládá mu mozek vyšší hodnotu i do budoucna

Vizuální identitu lze i milovat 

Samozřejmě že vizuální podoba není všechno a můžete si zakládat více na kvalitě svých výrobků či služeb. Ale pokud lidem umožníte, aby si lehce zapamatovali „tvář“ vaší firmy, urychlíte jejich rozhodovací procesy, a někdy dokonce předem vyřadíte ze hry konkurenci.

Nastavte správně vizuální identitu své firmy a lidé vás budou vyhledávat, upřednostňovat i milovat. Promyšlená vizuální prezentace je skvělá právě v tom, že vytváří v mozcích vašich zákazníků opěrný bod pro řešení určitých úkolů – žízeň, hlad, ale i výběr auta, telefonního operátora nebo místní realitky.

Vizuální identita není jen logo a název

Mnoho z vás si pod vizuální identitou představí zejména logo a název. Ale logo ani název samy o sobě nejsou jediným hráčem, se kterým můžete ve vašem odvětví hrát vítěznou partii. 

Máte k dispozici mnohem více „šachových figurek“ – specifickou paletu barev (T-Mobile), použití určitých typických tvarů (Národní galerie Praha), jednotného druhu písma (Google), můžete sáhnout i po lidské tváři své značky (Huawei), nebo naopak přejít do protiútoku unikátní animací (Alza). 

Grafický manuál nechť se stane firemní biblí

Abyste měli všechno černé na bílém a vždy věděli, které vizuální prvky kdy a jak použít, vytváří se tzv. grafický manuál. To je precizně zpracovaný návod, ve kterém máte přehledně vyjmenované, setříděné a ukázané správné (někdy i špatné) příklady výše uvedených prvků. 

Zvláště pokud se na marketingu vaší firmy podílí více lidí, ušetří vám grafický manuál spoustu trápení a dohadů. Trvejte na tom, že nevynecháte opravdu žádnou část vaší firmy, kterou vaši zákazníci mohou vidět:

 • webové stránky
 • mobilní aplikace
 • sociální sítě 
 • billboardy
 • letáky a katalogy 
 • bannery 
 • e-maily a newslettery 
 • hlavičkové papíry, obálky a vizitky
 • grafika na videích
 • firemní prostory a navigační systém
 • oblečení zaměstnanců

Čím více se budete na všech úrovních držet jednotného designu, který bude dobře odlišitelný od konkurence, tím méně starostí „navalíte“ na mozky svých klientů, když budou chtít vyřešit nějaký problém… Sáhnou „z lenosti“ raději po vás!

Vizuální identita ve špičkovém podání

Zanedbanou vizuální identitu firmy nemůžete vymazat. Bude v hlavách vašich zákazníků do chvíle, kdy ji zásadně změníte a začnete zákazníkům ukazovat jednotnou a unikátní tvář své firmy! 

V JennPro dokážeme posunout vaši vizuální identitu na profesionální úroveň. Dáme vám do rukou silný prodejní nástroj, který bude opěrným bodem vašeho byznysu. Navrhneme moderní logo, složení barev a adekvátní písmo a vše naskládáme do perfektně připraveného grafického manuálu.

Kontaktujte nás a posuňte s námi svoji firmu na novou vizuální laťku!

Back